Emine Alev Yıldırım engellilerin sesi olmak istiyor

1 Ocak 2024 Pazartesi 18:32

Mersin’de kadın ve engelli bir siyasetçi olarak Toroslar Belediye Meclis üyesi aday adayı olan Emine Alev Yıldırım’a kentte ilgi günden güne artıyor.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Mersin’de AKP Toroslar Belediye Meclis üyesi aday adayı Emine Alev Yıldırım, engellilerin sesi olmak için çıktığı yolda büyük bir destek görüyor. Kadın ve engelli bir siyasetçi olarak topluma rol model olan Yıldırım’a kentte ilgi günden güne artıyor.

 

STK’LARDA AKTİF ÇALIŞIYOR

Mersin’de dünyaya gelen ve bebekken geçirdiği çocuk felci nedeniyle yaşamını ortopedik engelli olarak sürdürmek zorunda kalan Yıldırım, ticaret meslek lisesi mezunu.

Açık öğretim fakültesi işletme bölümünden eğitimini yarım bırakmak zorunda kalan Yıldırım, buna rağmen bir çok sivil toplum kurum ve kuruluşunda görev alan bir isim olarak tanınıyor.

Ankara Görme Engelliler Konfederasyonu Yönetim Kurulunda İstihdam Başkanlığı göreve de yapan Emine Alev Yıldırım, halen Kalp Gözüyle Görenler Derneği yönetiminde çalışmaya devam ediyor.

 

ENGELLİLERİN SESİ OLMAK İSTİYOR

Bu görevler sırasında engellilerin ve engelli annelerinin yaşadıkları zorlukları daha iyi anlayan ve sorunlarına çözüm üretmek isteyen Yıldırım, bu amaçla siyasete girdiğini söyleyerek, “İnsanlara daha çok yardımcı olabilmek için AK Parti’ye üye oldum ve Toroslar ilçeden meclis üyesi aday adayı olarak başvurdum. Adaylığım kabul edilirse engelli ve engelli annelerinin hakları ve sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunları çözmek için elimden gelen bütün çalışmaları yapacağım. Biz engellilerin toplumda çok güzel işlere imza atacağımızı birlik ve beraberlik içinde çok şeyin üstesinden gelip, hak temelli çalışacağımızı ispatlamanın tam zamanı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

  Emine Alev Yıldırım engellilerin sesi olmak istiyor